Jak szybko i łatwo zawiązać krawat?

Ile mogę wypić - kalkulatory promili
Ile mogę wypić – kalkulatory promili
21 sierpnia, 2020
Przyjazn damsko-meska
Przyjaźń damsko-męska – czy istnieje naprawdę?
24 sierpnia, 2020
Jak zawiazac krawat

Pomimo, że wiązania krawatu często uczymy się w szkole podstawowej na lekcjach techniki, to po krótkim czasie, jeśli nie przypominamy sobie tej sztuki, to całkowicie zapominamy, jak to robiliśmy. Nic dziwnego, bowiem ta czynność nie należy do najłatwiejszych i wymaga od nas dość dużego skupienia i dobrej pamięci. Dodatkowo istnieje kilka różnych sposobów wiązania, w konsekwencji efekt finalny dość znacząco się różni. Jak zawiązać krawat? Jakie są najpopularniejsze sposoby, aby to zrobić? Jak wygląda wiązanie krawata krok po kroku wybranym przez nas sposobem? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania- serdecznie zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Jak wiązać krawat?

Jeśli zastanawiacie się, jak się wiąże krawat– dobrze trafiliście. Być może słyszeliście, że na dzień dzisiejszy wymyślono ponad 20 różnych sposobów, aby zawiązać krawat. Zanim jednak opiszemy kilka z nich, warto przedstawić kilka wskazówek. Dzięki nim dalsze zmagania z krawatem nie powinny sprawić żadnych problemów. Przede wszystkim najważniejsze jest pierwsze wiązanie, które trzeba bardzo mocno przytrzymać, bowiem to od niego zależy trwałość. Kolejne etapy mogą być już luźniejsze, jednak kiedy mamy do czynienia z ostatnim- znów powinniśmy użyć siły i zawiązać możliwie najmocniej. Kolejną wskazówką jest to, że zanim dojdzie do sytuacji zaciśnięcia węzła, wszystkie guziki przy koszuli muszą być zapięte. Jak wygląda odpowiednio zawiązany krawat? Przede wszystkim jest solidny i jednocześnie przykrywa zapięcie kołnierzyka, dzięki czemu wygląda to bardzo atrakcyjnie. Ostatnią podpowiedzią przed pierwszym wiązaniem krawata jest to, aby podczas podciągania węzła do kołnierzyka koszuli chwycić jedną dłonią wąski koniec, a drugą ręką przesuwać węzeł ku górze. Oczywiście oba końce muszą znajdować się na tej samej wysokości, aby efekt finalny był zadowalający. Przeraziły was te wskazówki? Spokojnie, proces wiązania jest znacznie prostszy. Nie można oczywiście zapominać o odpowiednim dopasowaniu krawatu pod względem sylwetki. Należy zwrócić uwagę na wzrost, długość szyi, kształt twarzy, budowę ciała- całość musi wyglądać harmonicznie.

Najpopularniejsze sposoby, aby zawiązać krawat

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest wiązanie półwindsor. Dlaczego mężczyźni najczęściej wybierają właśnie ten sposób? Przede wszystkim jest stosunkowo symetryczny i łatwy do wiązania. Dodatkowo śmiało można stwierdzić, że będzie pasował niezależnie od tego, z jakim kołnierzykiem mamy do czynienia. Najlepszy w tym celu będzie krawat średniej szerokości, który to jednak wykonany jest z cienkiego materiału. Jest to idealne wiązanie zarówno na co dzień, do pracy, jak i podczas trwania świąt.

Podczas naprawdę wyjątkowych okazji zdecydowanie najlepiej sprawdzi się węzeł windsorski. Nie da się ukryć, że to stosunkowo gruby węzeł, który poprzez swoją dość dużą objętość podnosi końcówki kołnierzyka. Niestety jest znacznie trudniejszy od półwindsora. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się być cienki i wąski krawat, pasuje do owalnej twarzy i mocno zaznaczonego podbródka.

Dość częstym sposobem jest również “węzeł w czwórkę” (four-in-hand). Jest bardzo prosty, niestety charakteryzuje się jedną cechą, która nie do końca wszystkim odpowiada- jest asymetryczny. Dlatego jeśli jesteśmy fanami idealnego wyglądu, może się to okazać przeszkodą trudną do ominięcia. Nie da się ukryć, że to bardzo uniwersalny styl i pasuje właściwie na każdą okazję, niezależnie od preferencji. To idealny sposób, aby wysmuklić i wydłużyć szyję. Najlepszym wyborem w tym przypadku będą grube krawaty.

Wiązanie krawata wndsor- krok po kroku

1. Załóż krawat. Pamiętaj o tym, że węższa część powinna być krótsza i znajdować się pod szeroką częścią.

2. Przewiń szerszą część od spodu.

3. Później przełóż ją pod węższą częścią.

4. Przewiń od przodu szerszą część, pamiętaj jednak o podtrzymywaniu powstałego już węzła

5. Następnie przełóż szerszą część na drugą stronę

6. Przewiń część od spodu

7. Na koniec przeciągnij szeroką część pod brodą i włóż ją w supeł.