Problemy z erekcją – przyczyny i leczenie

5 rad jak wyjsc z friendzone
5 rad jak wyjść z friendzone
26 sierpnia, 2020
Rolex Submariner
13 stycznia, 2021
Problemy z erekcja - przyczyny i leczenie

Problemy z erekcją dotyczą wielu mężczyzn, najczęściej po 40 roku życia. Są różne przyczyny takich niedomagań i ważne jest poznanie sposobów na przywrócenie funkcji seksualnych. Zaburzenia erekcji określane są, jako niewystarczający wzwód penisa do odbycia zadowalającego stosunku płciowego. Może to być niemożność utrzymania stabilnej erekcji lub całkowity jej brak, jak również spadek libido. Wielu mężczyzn cierpiących z tego powodu zastanawia się jak przedłużyć stosunek? Czy istnieje skuteczny środek na potencję?  

Dlaczego mężczyźni doświadczają problemów z erekcją?

Przyczyny powodujące zaburzenia erekcji dzielone są na psychologiczne i fizjologiczne.

Przyczyny problemów ze wzwodem o podłożu psychologicznym obejmują:

 • Stres (dowolnego pochodzenia: spowodowany pracą, konfliktem, niepewnością lub strachem przed przyszłością).
 • Ciągłe zmęczenie pracą zawodową.
 • Syndrom wiążący się z paniką, jaka pojawia się przed odbyciem stosunku, mężczyzna obawia się kolejnego niepowodzenia.
 • Nerwice, depresja. Obie przyczyny są często diagnozowane u mężczyzn, którzy poszukują złotego środka na erekcję. Jednak nie zawsze jest to podłożem zaburzenia funkcji seksualnych, czasami za problemy ze wzwodem odpowiada nieprawidłowe działanie układu nerwowego.

Fizjologiczne przyczyny problemów ze wzwodem obejmują:

 • Schorzenia układu sercowo-naczyniowego.
 • Cukrzyca.
 • Nieprawidłowe działanie rdzenia kręgowego oraz mózgu.
 • Zaburzenia hormonalne takie jak na przykład schorzenia tarczycy.
 • Leki obniżające ciśnienie krwi a także przeciwpsychotyczne i steroidy.
 • Niezdrowy tryb życia – nadużywanie alkoholu, nikotyny, narkotyków, otyłość, siedzący tryb życia. Wszystko to powoduje osłabienie krążenia.
 • Powiększenie gruczołu krokowego.

Co robić przy problemach z erekcją, jak przedłużyć stosunek?

Według statystyk medycznych problemy ze wzwodem odmładzają się z roku na rok. Dziś około 10% młodych mężczyzn doświadcza od czasu do czasu słabej erekcji, a po 40 roku życia, co drugi narzeka na zaburzenia erekcji.

Objawy, jakie powinny zaniepokoić mężczyznę to:

 • Utrata twardości prącia podczas stosunku.
 • Przyspieszony wytrysk.
 • Brak erekcji rano.
 • Niezdolność do wywołania trwałej erekcji podczas masturbacji.
 • Spowolnienie początku erekcji lub jej całkowity brak, nawet przy pobudzeniu.

Środki na potencję, z których najczęściej korzystają mężczyźni przy problemach ze wzwodem to:

 • Leki na potencję bez recepty
 • Zioła na potencje
 • Pierścień erekcyjny.

Leki na potencję bez recepty jak działają?

Obejmuje to wszystkie tabletki na bazie sildenafilu. Zazwyczaj produkty te poprawiają przepływ krwi do narządów miednicy, podnoszą ciśnienie krwi i umożliwiają prawidłowy wzwód.Takie inhibitory fosfodiesterazy-5 są potrzebne do zwiększenia działania tlenku azotu. W wyniku przyjmowania leków z tej grupy, mężczyzna przez kilka godzin może cieszyć trwałą erekcją i brakiem problemów ze wzwodem. Leki na potencję bez recepty powodują lepsze krążenie. Ćwiczenia fizyczne to również skuteczny sposób na poprawę erekcji. Powodują one, normalizowanie pracy serca a także naczyń krwionośnych i podnoszą poziom endorfin tzn. substancji odpowiedzialnych za uczucie radości.

Czy zioła na potencje pomagają?

Zioła pomagają wzmocnić naczynia krwionośne, pobudzają krążenie i wpływają na cały układ sercowo-naczyniowy. Ponadto niektóre rośliny zawierają cynk, który jest niezbędny, aby wzwód penisa utrzymywał się przez długi czas. Zioła na potencje obejmują wywary i napary z żeń-szenia, trawy cytrynowej, tymianku, kwiatów głogu, wyciągi z miłorzębu japońskiego i johimby, a także inne preparaty ziołowe. Nie należy ich traktować, jako podstawy leczenia zaburzeń erekcji, ale można wspierać organizm przy niwelowaniu tego problemu.

Pierścień erekcyjny dla utrzymania wzwodu

Stwierdzono, że pierścień erekcyjny korzystnie wpływa na erekcję. Działanie tego produktu opiera się na wspomaganiu potencji poprzez ucisk powodujący zmniejszenie i spowolnienie odpływu krwi z penisa. Powoduje to, dłuższe utrzymanie się erekcji, jej nasilenie, dzięki czemu stosunek płciowy może trwać dłużej. Jest to dobre rozwiązanie dla mężczyzn, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, jak przedłużyć stosunek? Na rynku dostępne są różne rodzaje pierścieni erekcyjnych, mogą być rozciągliwe lub nie. W pierwszym przypadku dzięki elastyczności, są łatwiejsze do założenia i zdejmowania, najczęściej kupowane produkty wykonane są z silikonu. W drugim przypadku pierścień jest trudniejszy do dopasowania do penisa. Zawsze należy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczne używanie, oznacza to, że pierścień erekcyjny nie może pozostawać na penisie dłużej niż 20 minut. Aby wykorzystać go do kolejnego stosunku należy odczekać, co najmniej godzinę.