Rolex Submariner

Problemy z erekcja - przyczyny i leczenie
Problemy z erekcją – przyczyny i leczenie
26 sierpnia, 2020

Jeśli szukasz najlepszego zegarka Rolex, nie ma wątpliwości, że Rolex Submariner będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Dla wielu fanów zegarki Rolex są absolutnie niezawodne i ponadczasowe.

Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że Rolex Submariner jest tak wspaniały? Ten artykuł omówi funkcjonowanie jednego z wiodących modeli Rolex’a i korzyści płynące z użytkowania tych wspaniałych zegarków.

Rolex Submariner – wykończenie i materiały

Szwajcarska firma, stworzona przez Hansa Wilsdorfa, w ubiegłym roku wydała ulepszoną wersję zegarków serii Submariner. Powiększony został rozmiar obudowy i ulepszony został mechanizm ruchu wskazówek. Różnica między starymi i nowymi modelami jest dość zauważalna, ale staje się dopiero widoczna, gdy oba zegarki znajdą się obok siebie.

Bransoleta

Bransoleta przymocowana jest do obudowy zbudowanej ze stali nierdzewnej oraz ramki. Składa się z szytych i stalowych ogniw, które owijają się wokół całej ramki.

Podobnie jak koperta zegarka Rolex Submariner, posiada doskonałe wykończenie w trzech różnych opcjach – stali nierdzewnej, złota żółtego lub białego, które dodaje całej serii ekskluzywnego wzornictwa.

Koperta

W obudowie ze stali nierdzewnej, której średnica wynosi 41 milimetry, znajduje się największy zestaw pierścieni do zastosowania w zegarku automatycznym. Jest on jednocześnie flagowym elementem zegarków Submariner.

60-minutowa skala pozwala na precyzyjne określenie czasu spędzonego pod wodą poprzez wykorzystanie jednokierunkowego, obrotowego pierścienia. Precyzja i dbałość o szczegóły zaprowadziła projektantów Submariner’a do stworzenia karbowanej krawędzi pierścienia, która zapewnia niebywałą przyczepność podczas obracania, nawet w rękawicach.

Szkiełko

Choć Submariner oferuje wiele konfiguracji wykończeń, to jedno pozostaje niezmiennie – niezwykle wytrzymałe i odporne na zarysowania, szafirowe szkiełko.

Rolex Submariner jest naprawdę unikalnym zegarkiem. Posiada on szczotkowane srebrne wskazówki, a do wyboru są dwa modele – jeden z unikalną gładką tarczą z szafirowym szkłem oraz drugi wyposażony w precyzyjny datownik z dodatkowym „okiem cyklopa” powiększające wskazanie daty.

Dla kogo przeznaczony jest Rolex Submariner?

Zegarki Rolex Submariner zostały pierwotnie stworzone i wyprodukowane dla celów wojskowych, dla tych, którzy służą w marynarce wojennej. Były one produkowane już w latach pięćdziesiątych i od tego czasu dostarczają swoim nurkom najwyższej jakości zegarki. Wiele osób uważa, że zegarki Rolex Submariner są najlepszymi zegarkami dla nurków, ponieważ oferują tak wyjątkową precyzję i trwałość.

Istnieje również przekonanie, że zegarki Submariner są świetnymi zegarkami dla każdego, kto chce cieszyć się luksusem automatycznego zegarka bez konieczności martwienia się o nurkowanie i pracę na głębokościach, które można osiągnąć tylko z takimi urządzeniami jak Submariner. Niezależnie od Twoich preferencji, jest to zegarek, który idealnie zadba o twoje upodobania oraz wpisze się w Twój unikalny i elegancki wygląd.

Gdzie najlepiej sprawdzi się Rolex Submariner?

Kluczowym elementem przy produkcji Rolex Submariner było stworzenie czasomierza jako sprzętu do nurkowania dlatego, mając to na uwadze, zakres głębokości Submariner’a jest tak znaczący. Zegarki są w stanie wytrzymać ciśnienie wody poniżej 300 metrów, co jest absolutnie niespotykane i charakterystyczne dla modeli Submariner. Dzięki możliwości zejścia pod wodę na taką odległość, zegarki te zostały stworzone do zastosowań nurkowych. Z drugiej strony, kiedy są noszone na nadgarstku, Submariner pozwala na niespotykaną dokładność podczas odczytywania czasu.

Submariner vs. Submariner Date

Oba zegarki zostały wyprodukowane ze stali nierdzewnej, 18-karatowego żółtego lub białego złota ze zdobieniami do których wykorzystano unikatowe diamenty. Znakiem rozpoznawczym marki Rolex są przyciskowe elementy do obsługi wskazówek.

Rolex Submariner Date, niezależnie czy wykończony jest stalą nierdzewną czy 18-karatowym złotem, posiada również funkcję daty oraz unikalnego i wyraźnego podświetlenie wskazówek. Pomimo faktu, że zegarki Rolex Submariner są podobnego kalibru jak Omega Seamaster, Submariner cechuje się lepszą rozdzielczością, jasnością wyświetlacza, dokładniejszym czasem i większą czytelnością wskazań.

Jak wybrać swój wymarzony zegarek?

Zegarki Rolex Submariner można znaleźć w wielu miejscach. Wiele osób robi zakupy w sklepach z drogą biżuterią, a nawet w domach towarowych wyspecjalizowanych w oferowaniu swoim klientom unikatowych czasomierzy. Internet jest kolejnym wspaniałym miejscem do oglądania i podziwiania wspaniałych zegarków Rolex. Podczas zakupów w Internecie, można w łatwiejszy sposób wybrać zegarek, ponieważ istnieje wiele renomowanych sprzedawców internetowych, które specjalizują się w sprzedaży tego typu biżuterii.

Niektóre z tych sklepów internetowych mogą nawet oferować zniżki i specjalne oferty dla tych, którzy kupują swoje produkty za pośrednictwem ich strony internetowej. Możesz mieć również możliwość przeglądania różnych forów internetowych, na których możesz znaleźć wiele informacji na temat tego, co inni użytkownicy Submariner’a mówią o swoich doświadczeniach z całą marką Rolex jak i poszczególnymi modelami. Niezależnie od tego, czy rozważasz zakup nowego Rolex’a do użytku osobistego, czy też do używania jako zegarek do nurkowania, ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu poświęcić swój czas i przeprowadzić badania, aby uzyskać odpowiedni i wymarzony zegarek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jedną z najważniejszych rzeczy, które będziesz chciał wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego zegarka, jest przedział cenowy, w jakim on się mieści. Istnieje kilka zegarków, które kwalifikują się do bardzo drogich a często wręcz ekskluzywnych, podczas gdy inne, takie jak Submariner, będzie pasować idealnie do średniego zakresu cenowego.

Przed podjęciem decyzji, który Submariner chcesz kupić, będziesz chciał również wziąć swój czas i rozważyć inne funkcje, które mogą być potrzebne. Przy odrobinie badań, będziesz w stanie znaleźć piękny, cenny zegarek, który zmieści się w twoim budżecie.

Korzystaj ze sprawdzonych i renomowanych sklepów
Unikaj sprzedawców co do których masz wątpliwości lub nie możesz potwierdzić ich wiarygodności
Sprawdź ofertę kilku sprzedawców
Przy zakupie zwróć uwagę na detale zegarka