Jak dobrać zegarek do garnituru?

Przyjazn damsko-meska
Przyjaźń damsko-męska – czy istnieje naprawdę?
24 sierpnia, 2020
Trening na kaloryfer
Jak zgubić brzuch – sprawdzony trening na kaloryfer
24 sierpnia, 2020
Jak dobrac zegarek do garnituru

Zegarek to funkcjonalny element dekoracyjny, który cieszy się ogromną popularnością zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. W przypadku mężczyzn w sposób szczególny pożądane są zegarki do garnituru, które wyglądają elegancko i sprawiają, że cała kreacja jest jeszcze bardziej kompletna. Jednak wiele osób zastanawia się, jaki zegarek do garnituru będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem, bowiem na rynku znajdziemy wiele różnych, odmiennych od siebie modeli. Jakimi zasadami powinien kierować się mężczyzna? Jaki zegarek dobrać do granatowego i czarnego garnituru? Pasek czy bransoletka? Czego powinniśmy unikać? Aby znaleźć odpowiedzi na te, i na wiele innych pytań związanych z zegarkami, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Ważna zasada- zegarek mniejszy od nadgarstka!

Jedną z najważniejszych zasad jest to, aby zegarek, który założymy, był proporcjonalny w stosunku do ciała. Co to oznacza? Regularnie widzimy sytuacje, w których niscy, bardzo szczupli mężczyźni noszą na ręku zegarek dużych gabarytów i trzeba przyznać, że z pewnością nie wygląda to estetycznie. Podobnie działa to w drugą stronę- jeśli jesteś wysokim, masywnym mężczyzną- zrezygnuj z małych dodatków, bowiem będzie to wyglądało bynajmniej śmiesznie. Nie da się ukryć, że coraz większą popularnością cieszą się dużych rozmiarów czasomierze, jednak nie oszukujmy się- będą wyglądały dobrze przede wszystkim w przypadku sportowych i klasycznych stylizacji, na pewno nie w przypadku takiego eleganckiego ubioru. Mówi się o tym, że doskonała średnica dla zegarka powinna wynosić 35-40 mm, jednak w przypadku większego nadgarstka logiczne jest, że koniecznie trzeba dobrać większy egzemplarz. Elegancki zegarek męski koniecznie musi mieścić się pod mankietem, dlatego tak ważne jest dobieranie odpowiedniej średnicy.

Czarny i granatowy garnitur- jak dobrać zegarek?

Należy pamiętać, że dobierając zegarek męski do garnituru, konieczne jest wzięcie pod uwagę wszystkich kolorów, czyli zarówno tych, które występują na kopercie, jak i tych na tarczy, pasku/bransolecie. Najbardziej uniwersalny jest czasomierz ze srebrną kopertą, białą tarczą i czarnym paskiem, co będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku noszenia czarnego, klasycznego garnituru. Jednak jaki zegarek do garnituru powinien wybrać mężczyzna, który preferuje garnitury w kolorze granatowym? W tym przypadku idealnie sprawdzą się złote tarcze i koperty, z brązowymi paskami. Jednak jak wiadomo, garnitury noszone na co dzień zazwyczaj różnią się od wieczorowych, a dodatkowo mają odmienne kolory. Wówczas należy pamiętać o następującej zasadzie doboru kolorów: srebrne koperty, a także bransolety należy łączyć ze srebrnymi dodatkami, natomiast pasek powinien być w podobnym odcieniu co pozostałe elementy skórzane.

Zegarek do garnituru- pasek czy bransoletka?

Zegarek garniturowy nie powinien bardzo mocno rzucać się w oczy, dlatego najbardziej optymalnym rozwiązaniem w tym przypadku wydaje się być ten na pasku skórzanym. Najciekawiej wyglądałoby to wtedy, kiedy przeszycia byłyby niewidoczne, a zakończenia powinny być klamerkowe. Należy jednak pamiętać o tym, że zegarek do koszuli jak najbardziej może posiadać bransoletkę, wówczas wygląda to dość szykownie i elegancko, jednak jeśli zakładamy biały egzemplarz i garnitur- wówczas znacznie ciekawiej prezentującym się rozwiązaniem wydaje się być pasek.

Daj sobie spokój z nietypowymi kształtami

Nietypowe kształty w zegarkach z pewnością kuszą wielu mężczyzn, jednak koperta w czasomierzu garniturowym nie może mieć żadnych oryginalnych kształtów. Dotyczy się to także mniej formalnych garniturów. W tym jakże eleganckim ubioru dopuszcza się dwa rodzaje kopert, mianowicie “kostka” i “koperta ciągła”. Eksperymentowanie w tym przypadku jest bardzo ryzykowne, zostanie zauważone a prawdopodobnie nie przyniesie pozytywnych skutków, a przecież nie na tym nam zależy. Pomimo, że najnowsze modele mają bardzo nietypowe kształty, które w innych kreacjach wyglądałyby bardzo interesująco, to jednak w przypadku garniturów nie mamy do czynienia ze współgraniem wszystkich elementów.