5 rad jak wyjść z friendzone

Jakie cwiczenia na poczatek przygody na silowni
Jakie ćwiczenia na początek przygody na siłowni?
25 sierpnia, 2020
Problemy z erekcja - przyczyny i leczenie
Problemy z erekcją – przyczyny i leczenie
26 sierpnia, 2020
5 rad jak wyjsc z friendzone

Beznadziejny „friend zone” spotkał praktycznie każdego. To kiepska sytuacja z której ciężko jest wybrnąć z klasą. Dobre wrażenie robi się tylko raz – to prawda. W takim razie stań się osobą, która może zrobić to raz jeszcze. Chyba warto, prawda?

Co to firendzone? Jeśli jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy nie wiedzą z czym to się je – gratulacje, prawdopodobnie wiesz czego chcesz i umiesz to pokazać lub nie znasz tego pojęcia. Więc co to takiego? Friendzone to rodzaj czyśćca dla relacji między dwojgiem ludzi, gdzie jedna strona jest zakochana w drugiej, a druga odbiera ją jako bliskiego przyjaciela. Smutne, prawda?

Prawdopodobnie robisz wiele nieumyślnych rzeczy które zatrzymują Cię we friendzone’ie. To z reguła nie jest wina Twojego obiektu westchnień. Nikt nie przetrzymuje Cię w tym w impasie jak zakładnika. Robisz to dla siebie.

Zgodnie z powszechnym przekonaniem, kiedy raz wszedłeś do friendzone’e już nigdy z niego nie wyjdziesz, ale to całkowita nieprawda. Do odważnych świat należy.

Oto pięć skutecznych porad, jak wyjść z friendzone:

1. Przyznaj przed samym sobą w jakiej sytuacji się znalazłeś.

To, co robisz, nie działa. Pogódź się z tym. Bo na pewno nie możesz pogodzić się z tym, że osoba o której myślisz każdej nocy przed zaśnięciem nie jest z Tobą. Myślisz, że jeśli Twoja wymarzona kobieta zadzwoni do Ciebie z prośbą o pomoc w przeprowadzce, a Ty zmienisz dla niej swoje plany na weekend, to coś zmieni? Czy to sygnał od niej że chce rzucić w cholerę przyjaźń i być z Tobą do końca życia i wychować z Tobą gromadkę dzieci? Nie.

W tym właśnie może tkwić Twój problem. Źle odbierasz sygnały i źle pokazujesz swoje uczucia. Wszystko, co obecnie robisz, popycha Cię w złudnym przekształcaniu fantazji w rzeczywistość i złe interpretowanie jej. Ludzie i ich intuicja nie jest nie omylna. Czy wierzysz w przeznaczenie, czy nie – szczęściu zawsze trzeba pomóc. Miłość tak już ma. Gdyby było inaczej, Ty i Twoja przyjaciółka bylibyście już razem. Nadszedł czas, aby przyjąć inną taktykę. Klucz to pewność siebie i ludzkie, zdrowe podejście.

O wiele łatwiej jest zakopać głowę w piasku i udawać, że Twoja sytuacja jest inna, że tak naprawdę pasuje Ci ta sytuacja i to tylko stan przejściowy. Chyba, że przyjaźń to wszystko czego oczekujesz? Oczywiście, że nie. Aby znaleźć rozwiązanie problemu, trzeba najpierw go dostrzec.

2. Zadbaj o siebie

Kiedy poprawisz trochę Twój wygląd, Twoja przyjaciółka (lub przyjaciel) na pewno to dostrzeże. Nienawidzimy być powierzchowni i nie lubimy tego w innych ludziach, ale natura działa inaczej. Czy to kobieta, czy mężczyzna – każdy patrzy na wygląd drugiej osoby, z którą będzie chciała/chciał zbudować relacje. Co więcej, ludzie lubią niespodzianki. To, że nie skonsultowałeś się z przyjacielem w sprawie tej wielkiej zmiany, sprawi, że będą się zastanawiać, co Tobą kieruje.

Bardzo możliwe, że jedyną rzeczą dzielącą Cię od Twojej miłości jest zbyt często ubierana, wytarta, rozciągnięta tu i ówdzie koszulka ulubionej kapeli, która pamięta jeszcze czasy liceum. Może wydaje Ci się, że świetnie do Ciebie pasuje, ale to raczej tylko sentyment. Nowy styl naprawdę zmienia ludzi, trudno wobec tej zmiany nie być obojętnym.

3. Zmień swoje nastawienie

Nikt nie chce zasypiać w pustym łóżku, jęcząc, że miłość nie istnieje. Czy chcesz być taką osobą? Ciężko jest sprawić, by ludzie chcieli otaczać się Twoim towarzystwem, jeśli jesteś pełny goryczy i żalu. Będziesz musiał dokonać pewnych zmian.

Co ważniejsze, musisz popracować nad pewnością siebie. Jak inna osoba ma dostrzec w Tobie wartość, skoro Ty tego nie robisz? Kompleksy schowaj do szafy. Każdy jakieś ma, więc co to za problem? Czasami niewielka zmiana nastawienia może całkowicie zmienić sposób w jaki Twój przyjaciel/przyjaciółka zacznie Cię dostrzegać i interpretować.

4. Pozwól za sobą zatęsknić

To dla niektórych może być nie do przeskoczenia. Miłość potwornie uzależnia, ale również wymaga poświęceń. Im bardziej znikniesz z pola widzenia, tym bardziej Twoja druga połówka będzie o Tobie myślała. Nie dostrzegasz tego, jak piękny jest obraz wiszący w Twoim rodzinnym domu, bo patrzysz się na niego przez całe życie. Po to właśnie jest rozstanie. Musisz zmusić drugą osobę do uświadomienia sobie, jak wygląda życie bez Ciebie i jakie to potworne. Nie musisz znikać dopóki Twoja miłość się do Ciebie nie odezwie. Wystarczy, że dasz jej do myślenia.

“Rozstanie” jest najważniejszym etapem wydostania się ze friendzone. Jeśli nie dasz nikomu ani minuty, by za Tobą zatęskniono, przenigdy to się nie stanie. Od tęsknoty bardzo blisko do miłości.

5. Wyznaj swoje uczucia

Istnieje wiele sposobów na załapanie tego byka za rogi. Zasadniczo, wszystko, co musi wyjść z rozmowy, to poinformowanie drugiej osoby, co do niej czujesz. Brzmi całkiem prosto, ale trudno jest znaleźć właściwy moment. Odpowiednia chwila na wyznanie to wtedy gdy jesteście razem w cichym, spokojnym miejscu, całkiem sami. Odpowiedź pojawi się zawsze. Powodzenia!